Главная Хранение информации За 2012 рік Google видалив понад 50 мільйонів посилань, які ведуть на порушників авторського права

За 2012 рік Google видалив понад 50 мільйонів посилань, які ведуть на порушників авторського права

За минулий, 2012 рік, правовласники зажадали від пошукової системи Google видалити 51,395,353 посилань, які вели на сайти, що явно порушували авторські права.

Нагадаємо, що провідна світова пошукова система зобов'язана реагувати на скарги, які, так чи інакше, підпадають під закон про захист авторських прав в цифрову епоху (DMCA).

Спеціально для того, щоб зробити цей процес максимально відкритим і ефективним, Google почав публікувати всі таі запити у спеціальному звіті Transparency Report. Зрештою кількість скарг про порушення авторських прав почала рости практично в геометричній прогресії.

Тільки за останній тиждень минулого року Google одержав 3,502,345 запитів про видалення посилань, що у 15 разів більше від аналогічного показника, зафіксованого у січні 2012 року.

Треба сказати, що Google не публікує підсумкові дані за рік, проте незалежні експерти уважно проаналізували тижневі звіти компанії і прийшли до висновку про те, що за 2012 рік пошукова система отримала понад 50 мільйонів офіційних запитів про видалення з видачі сторінок, які порушують авторські права. Відзначимо, що в переважній більшості випадків всі ці сторінки більше не з'являються в пошуковій видачі Google.

За офіційними даними Google, найчастіше про порушення своїх авторських прав заявляє Американська асоціація звукозапису (RIAA). Згідно із статистикою, за минулий рік від неї надійшло майже 8 мільйонів скарг.

Більшість скарг, пов'язаних з порушенням авторських прав, Google одержує в результаті роботи сховища файлів FilesTube. За минулий рік з пошукової видачі було видалено понад 2 мільйони посилань на сторінки цього ресурсу. Не дивлячись на те, що такна цифра і здається вельми значною, вона рівна в кращому разі 1% всіх сторінок FilesTube, проіндексованих пошуковою системою Google.

Заради справедливості  потрібно сказати, що далеко не всі скарги на порушення авторського права є правомірними. Більше того, вони досить часто приводять до видалення з пошукової видачі Google цілком законного контенту, пише сайт http://showbizua.info/.