Главная Разное Продажі побутової техніки у Росії впали на 35 відсотків

Продажі побутової техніки у Росії впали на 35 відсотків

У першому півріччі 2015 року, після ажіотажного попиту наприкінці минулого року, продажі побутової техніки впали більш ніж на 35 відсотків у фізичному вираженні. Про це пишуть «Ведомости» з посиланням на дані виробника техніки Candy Hoover.

Як розповів газеті представник «Ельдорадо», попит на дорогі товари виявився стійкіше, ніж на середній і низький цінові сегменти. У LG Electronics відзначають, що продажі телевізорів в січні-червні скоротилися більш ніж на 40 відсотків, а широкоформатних телевізорів - тільки на 17 відсотків. Співробітник компанії звернув увагу на той факт, що середній чек на преміальні продукти в рублях ріс набагато повільніше, ніж в цілому по ринку, і не повністю відіграв падіння рубля.

У результаті ціни дорогих моделей побутової техніки в Росії впритул наблизилися до рівня США, де історично роздрібні ціни на преміум-продукти були набагато нижче.

За словами Алії Клінг з «БСХ побутова техніка», ціни базових і преміальних моделей побутової техніки можуть відрізнятися на 80 відсотків. У свою чергу представник Samsung говорить про те, що різниця в ціні між преміум продуктом і базовим може відрізнятися в два-п'ять разів. Експерт також зазначає, що всупереч стереотипу, дорогу техніку купують не тільки забезпечені люди, а й люди з середніми доходами, «які високо цінують якість, комфорт».

31 липня повідомлялося про те, що росіяни з травня стали менше заощаджувати при покупках товарів повсякденного попиту, а також комп'ютерів. Такі дані наводить аналітична компанія Initiative.

У травні-червні про економію при покупках товарів повсякденного попиту заявили 48 відсотків росіян у віці від 18 до 45 років, тоді як у квітні цей показник становив 52 відсотки.

Ритейлери пов'язують відносне відновлення споживчого попиту маркетинговими акціями, підкреслюючи, що покупці продовжують економити.

У червні Росстат повідомив, що реальні доходи росіян в травні 2015 року зменшилися на 6,4 відсотка в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. В цілому за п'ять місяців доходи скоротилися на 3 відсотки: у квітні їх падіння становило 4 відсотки, а в березні - 1,8 відсотка. При цьому в номінальному вираженні середні доходи росіян в травні досягли 27,7 тисячі рублів на душу населення (зростання на 5,5 відсотка в порівнянні з травнем +2014-го).