Главная Разное Учені розробили комп'ютерну програму, яка лікує від алкоголізму

Учені розробили комп'ютерну програму, яка лікує від алкоголізму

Британські програмісти створили комп'ютерну програму, яка допоможе справитися з алкогольною залежністю. Співробітники Ліверпульського університету вже випробували свою нову розробку і визнали, що вона дійсно допомагає знизити тягу до спиртного

Розробники стверджують, що їх програма може виробити у п'ючих людей нову звичку – автоматичний самоконтроль. Програма працює дуже просто: її продемонстрували добровольці.

П'ючій людині необхідно просто натискати на кнопку, як тільки на екрані з'явиться зображення спиртного або безалкогольного напою. Дуже важлива при цьому швидкість натиснення. Як тільки лунає певний сигнал, добровольці повинні припинити виконувати завдання.

Тут є ще один важливий момент – під час випробування цієї програми в одній групі під час сигналу на екрані було зображення алкоголю, а в іншій групі зображення взагалі було відсутнє. Під час виконання цих завдань учасникам дозволено було пити пиво. Виявилось, що учасники першої групи почали проявляти стриманість у вживанні пива, а учасники другої, навпаки, почали випивати пиво у великих об'ємах.

Учені відзначають, що це дослідження – перша спроба зрозуміти, чи зможе людина автоматично застосовувати до себе самоконтроль при вживанні спиртного. Можливо, таким чином, можна буде змінити вже давно укорінену звичку і навіть вилікувати алкоголіків.

У зв'язку з тим, що учені отримали перший вдалий результат, в найближчому майбутньому з'явиться он-лайн версія програми, яка зможе допомогти всім, хто страждає від алкогольної залежності, висловлює сподівання сайт http://generationsindentistry.net/.