Главная Мобильные технологии Китайський інтернет-магазин припинив продаж смартфонів Xiaomi в Росії

Китайський інтернет-магазин припинив продаж смартфонів Xiaomi в Росії

Китайський інтернет-магазин Gearbest оголосив про тимчасове припинення продажів смартфонів Xiaomi в Росії. Це рішення було прийнято, щоб уникнути масових випадків повернення куплених гаджетів, повідомляється в офіційному блозі торговельного майданчика.

Представники магазину відзначають, що офіційний дистриб'ютор Xiaomi в Росії «Смарт Орандж» включив всі лінійки смартфонів компанії в митний реєстр об'єктів інтелектуальної власності (ТРОИС). «В результаті митниця здійснює масове вилучення посилок зі смартфонами Xiaomi, повертаючи їх продавцю. Це рішення дійсне доти, поки не проясниться ситуація з митницею», — пояснили в Gearbest.

У магазині стверджують, що рішення митниці поширюється навіть на окремі покупки фізичних осіб «в обхід існуючого законодавства, що забороняє лише ввезення пристроїв з метою перепродажу». За даними Gearbest, кількість вилучених посилок постійно зростає, проте точні цифри не називаються.

Обмеження набуло чинності в п'ятницю, 5 травня. Ймовірно, в майбутньому таку заборону на продаж смартфонів Xiaomi введуть й інші інтернет-магазини, на кшталт AliExpress.

У квітні 2017 року покупцями були зафіксовані численні випадки відмови поштовим митним постом у пропуску смартфонів Xiaomi. Вилучення товарів відбувалося на підставі статті 313 Митного кодексу Митного союзу і статті 18 Всесвітньої поштової конвенції, які забороняють ввезення контрафактної продукції.

На офіційній сторінці «ВКонтакте» Xioami говориться, що всі пристрої, ввезені без згоди «Смарт Оранж», є контрафактом: «Ми розуміємо, що це доставляє великі незручності російським покупцям і рекомендуємо скористатися офіційними каналами продажів».