Главная Мобильные технологии Nokia попрощалася з Vertu

Nokia попрощалася з Vertu

Фінський виробник мобільних телефонів, Nokia, продав 90% акцій бренду Vertu шведському інвестиційному фонду EQT IV.

Vertu проводить телефони класу «Premium» з дорогою обробкою, але разом з тим і з вельми обмеженим функціоналом. До угоди компанія повністю була у розпорядженні Nokia.

Компанія Vertu заснована в 1998 році у Великобританії і спеціалізується на виробництві мобільних пристроїв із золота, платини, титанового сплаву і полірованої сталі високої твердості. В середньому вартість телефону Vertu становить €5 тис. Практично всі пристрої даної компанії розроблялися на базі телефонів Nokia 40-ї серії і смартфонів під управлінням застарілою ОС Symbian. Згідно з наявними даними, в майбутніх моделях смартфонів Vertu використовуватиметься ОС Android.

Продаж бренду — частина процесу реструктуризації, який дозволить компанії позбутися 10 тис. співробітників. Аналітики агентства Bloomberg оцінили Vertu в €200 млн. Агентство Reuters відзначило, що операційні втрати компанії Nokia у III кварталі поточного року склали €780 млн., відповідно, грошей від операції компанії вистачить на три тижні діяльності. Експерти повідомляють, що преміальні телефони різко втрачають інтерес користувачів. Це пов'язано з тим, що в основному, заможні покупці віддають перевагу телефонам iPhone, допрацьованим на замовлення, зазначає timetanks.org.

Главою компанії Vertu (після операції назва бренду збережеться) стане Анссі Ваньокі, який пропрацював в Nokia майже 20 років. Два роки тому він займав пост віце-президента компанії Nokia і керівника мобільного підрозділу Mobile Solutions. Після появи в Nokia Стівена Елопа, Ваньокі звільнився.