Главная Гаджеты Тайваньські дослідники створили флеш–память, яка не «зношується»

Тайваньські дослідники створили флеш–память, яка не «зношується»

Тайваньські дослідники з компанії Macronix розробили флеш–пам'ять, здатну протистояти процесу зносу. В основі розробки – здатність елементів пам'яті відновлюватися під впливом високих температур, повідомляє IEEE Spectrum.

Дослідники запропонували піддати осередки короткостроковому сильному нагріванню (декілька мілісекунд при температурі 800 градусів). Дослідники стверджують, що після такої процедури кількість циклів перезапису чіпів флеш–памяті MLC NAND зросте з 10 тисяч до 100 млн. і більш.

«Обігрівачі» вирішили розташувати прямо на схемі так, щоб кожний з них охоплював лише невелику групу осередків. Вводити в дію «нагрівачі» планують по черзі. При цьому пристрій, в якому задіяна платня – наприклад, смартфон – повинен бути підключений до джерела живлення, але при цьому знаходитися в неактивному стані.

Флеш–пам'ять використовують у мобільних пристроях SSD–дисках, USB–накопичувачах. Існують різні методи продовження терміну її служби. Один з них, що одержав назву «Wear levelling» («Нівеляція зносу»), забезпечує почергове використання всіх сегментів пам'яті замість постійної роботи з одними і тими ж осередками, зазначається на сайті інтернет-магазину ОМУТ.